Uzun Vadeli Yatırım Yapılabilecek 3 Coin

Paranız varsa ve uzun vadeli yatırım yapmak istiyorsanız, doğru yerdesiniz.

Bir süredir kripto paralara yatırım yapmayı planlıyordum ve araştırmalar yapıyordum. Sonunda, şimdi ucuz olan bu 3 koine yatırım yapmaya karar verdim. Onları seçtim çünkü geçerli nedenlerim var. Detaylar şöyle:

3) Siacoin (SC)

2010 yılında bir panelde Google CEO’su Eric Schmidt “Her iki günde de uygarlık şafağından 2003 yılına kadar ürettiğimiz kadar çok bilgi üretiyoruz.” demiştir [1].
IBM Pazarlama Bulutu çalışmasına göre internetteki verilerin% 90’ı 2016’dan bu yana oluşturuldu. [2] Bu aynı zamanda insanlığın her zamankinden daha fazla boş belleğe (bilgisayar hafızasına) ihtiyaç duyduğu anlamına gelmektedir. Bu noktada, Sia bir çözüm sunuyor.

Sia, merkezi olmayan bulut depolama hizmeti için oluşturulmuş bir platformdur. Bu platform, güvenilir, ucuz ve yüksek hızlı bulut depolama çözümleri sunmaktadır. Bu konfigürasyonda, kullanılmayan dünyanın saklama alanını serbest bırakmak ve serbest piyasada birleştirmek mümkündür. Örneğin, bilgisayarınızın diskinde boş alanınız varsa kiralayabilirsiniz.
Buna ek olarak, her geçen gün veri saklama konusuna daha fazla para harcanıyor:

siacoin
Yıllık data kaydetmeye harcanan para miktarları [3].
 Aşağıdaki bağlantılarla konu hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz:
==> https://www.crypto-economy.net/what-is-siacoin/?lang=en
==> https://steemit.com/blockchain/@bmark/siacoin-a-good-investment-my-empirical-knowledge

2) Voxel (VOX)

Spil Games tarafından hazırlanan endüstri raporuna göre, dünya çapında 1.2 milyardan fazla insan oyunlar oynuyor. Bunlardan yaklaşık 700 milyonu online oyun oynamaktadır [4]. Ne kadar büyük bir pazar !!!

Ayrıca, popüler videolarını youtube’da da kontrol edebilirsiniz; popüler videoların çoğunun oyun videoları olduğunu göreceksiniz.

voxels
Dünyada bölgelere göre online bilgisayar oyunu oynama oranları.

Bilgisayar oyunları pazarının ne kadar büyük olduğundan bahsedildikten sonra, Voxels hakkında konuşmaya başlayabilirim.

Voxelus, tek bir kod satırı yazmadan herkesin, her yerden sanal gerçeklik oyunları ve deneyimleri oluşturmasına, paylaşmasına ve oynamasına imkân tanıyan bir platformdur. Voxelus, tasarımınız için kullanabileceğiniz bir dizi ücretsiz varlık içerir.

Voxel Vakfının öncelikli görevi, Voksel blok zincirini 100 milyar dolarlık oyun endüstrisine ve 800 milyar dolarlık küresel eğlence pazarına bağlamak için yeni varlıklar, API’ler ve uygulamalar yaratmaya yardımcı olmak için küresel bir geliştirici olmaktır [5].

İnsanlar eğlence için diğer ihtiyaçlarından daha fazla para harcıyorlar. Dolayısıyla, Voksel’e yatırım yapmak, bu endüstrinin büyüyerek devam edeceğini düşündüğümden dolayı, mantıklı görünüyor.

1) Ripple (XRP)

Bu benim en sevdiğim koine geldik. Diğerlerine harcadığımdan daha fazla parayı ripple almak için harcadım. Çünkü:

  • Ripple (XRP), tüm ödemelerin ödemelerle ilişkili zamanı ve parayı düşüren para birimidir, aslında sisteme verilen isimdir. Sistemdeki her işlem sadece dört saniye içinde işlenir. Karşılaştırma için, Bitcoin’de 1 saatten fazla, Ethereum’da 2 dakika, geleneksel sistemlerde 3 ila 5 gün sürebilmektedir.

Hızlı ve ölçeklenebilir olmaya ek olarak, ripple ağı da düşük işlem ücreti sunar. Avantajlarından dolayı, sistem şu anda dünya çapında 75’ten fazla finansal kurum tarafından kullanılmaktadır [6].

ripple
Ripple’ın hızı [6].
 Bu konuda çok ayrıntı var, ama bu bir özet.

Ripple yatırımını mantıklı görmenin sebebi fiyatının sadece piyasaya bağlı olmaması; aynı zamanda bir ürün de sunmasıdır. Yani Ripple’ı, daha fazla banka satın alabilir ve finans sektörünü ödeme ağıyla dönüştürebilirse, fiyatın fırlamasını bekleyebilirsiniz. Karşıtlık olursa ve yatırımcılar paralarını ripple’a yatırmazsa fiyat büyük düşüş gösterebilir.

Bence, ripple, daha hızlı, daha güvenli ve ucuz işlemler sunduğundan birçok banka bu sistemi kullanmaya başlayacaktır. Böylece yatırımcıların ilgisini çekebilecek ve değerlenecektir.

NOT: Burada yazılanlar sadece şahsi görüşlerimdir, uzman tavsiyesi değildir.

Kaynaklar:

[1] Siegler, MG. techcrunch.com. 04 08 2010. 25 12 2017. <https://techcrunch.com/2010/08/04/schmidt-data/>.

[2] Schultz, Jeff. blog.microfocus.com. 10 10 2017. 25 12 2017. <https://blog.microfocus.com/how-much-data-is-created-on-the-internet-each-day/>.

[3] www.statista.com. n.d. 25 12 2017. <https://www.statista.com/statistics/383545/worldwide-it-storage-spending-forecast/>.

[4] TAKAHASHI, DEAN. venturebeat.com. 25 11 2013. 25 12 2017. <https://venturebeat.com/2013/11/25/more-than-1-2-billion-people-are-playing-games/>.

[5] Ghayas, Muhammad. www.quora.com. 26 09 2017. 25 12 2017. <https://www.quora.com/What-is-the-future-of-Voxel-cryptocurrency-How-much-will-it-worth-in-2018>.

[6] RUTNIK, MITJA. www.androidauthority.com. 05 12 2017. 25 12 2017. <https://www.androidauthority.com/what-is-ripple-819806/>.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir